VÍTEJTE...

Tyto internetové stránky jsou věnovány "Jak lépe porozmět možnostem léčby při selhání ledvin". Jak již titulek napovídá, dozvíte se zde spoustu užitečných informací o tom, jak je možné léčit špatnou funkci Vašich ledvin a jaké jsou možnosti léčby.
Co se děje se mnou a mými ledvinami?
Co je to selhání ledvin?
Jak ledviny pracují?
Typy selhání ledvin
Co způsobuje selhání ledin
Jaké známky onemocnění ledvin na sobě mohu pozorovat?
Jak se dá konečné stádium selhání ledvin léčit?
Otázky a odpovědi

 

Untitled Document

Co se děje se mnou a s mými ledvinami?

Ve chvíly, kdy poprvé uslyšíte, že máte chronické onemocnění ledvin, se váš život náhle změní: dialýza nebo transplantace ledviny ovlivní celou řadu stránek vašeho života a do značné míry změní i váš dosavadní životní styl.

Porozumět tomu, co se s vámi děje, může pomoci vám i vašim blízkým zvyknout si na novou situaci a naplánovat nadcházející životní etapu co nejlépe.

Cílem této příručky je poskytnout vám informace o vaší nemoci a možnostech její léčby tak, abyste se mohl(a) aktivně podílet na důležitých rozhodnutí, která vás čekají. Součástí příručky jsou i odpovědi na časté dotazy pacientů s chronickým onemocněním ledvin.

Nicméně žádná příručka nemůže nahradit rozhovory s členy vašeho léčebného týmu - s lékařem nefrologem, nefrologickou sestrou, klinickým psychologem a odborníkem na výživu. Brožuru si můžete vzít domů a v klidu si ji pročíst, poskládat si jednotlivé informace spolu s těmi, které už máte.

Pokud budete mít vy nebo vaše rodina zájem o hlubší informace o léčebných možnostech a důsledcích onemocnění ledvin, jsou k dispozici další zdroje. Zeptejte se vašeho lékaře nebo jiného člena zdravotnického týmu.

Odborníci na onemocnění ledvin jsou tady proto, aby vám odpověděli na vaše dotazy, aby vám byli oporou ve chvílích, kdy se rozhodujete pro optimální variantu léčby, a aby vám pomohli se na léčbu adaptovat.

Nejste sami, tým zdravotníků je připraven vám pomáhat. Jediné, co je třeba - začít se ptát.

 

 

 

 

 
  Copyright © Karel Vaněček 2010. Všechny uvedené informace jsou čerpány z internetu.