Autor webu

Karel Vaněček je pacient, kterému byla při narození indikována nemoc ledvin s názvem „polycystóza ledvin“. Od svých jedenácti let musí být léčen za pomoci hemodialyzační léčby a její techniky. Prošel jsi řadou operací, které s touto nemocí souvisí a dočkal se i tří transplantací. Jednou se dočkal i kombinované transplantace, kdy mu byla dána ledvina společně se slinivkou břišní. Od svých osmnácti let se zajímá podrobně o vývoji dialyzační techniky a dialyzačních přístrojů. V současné době pracuje jako grafik, programátor a web designer a podílí se na přípravě několika internetových stránek, které jsou právě věnovány onemocnění ledvin. Jeho životní moto je „Nikdy nemůže být hůře, aby nebylo ještě více hůře. Pokud budu brát život s optimizmem a smíchem, bude mi po všech stránkách lépe a k čertu pak s nějakou nemocí. Jsem přeci jenom člověk, který si svůj úděl nevybral.“. Nikdy nerozlišoval lidi podle toho, jak na tom jsou. Vždy si říká, že i oni se mohou dostat to podobné situace anebo snad i do horší.

Samota je prokletý ďábel ale i se samotou se dá žít i přesto, že je to složité. Hlavně, že je člověk na světě šťastný a může dělat to, co ho baví a překážky, které mu osud do života vkládá, se dají vždy nějakým způsobem vyřešit. Hlavní je nevzdat se hned na začátku a bojovat až do konce.

 Karel Vaněček

V současné době také připravuji menší knihu o životě na dialýze a na domácí dialýze. Tato kniha bude rovněž součástí těchto internetových stránek.