Úvod

Milý přátelé,

Informační brožurka, která se Vám nyní dostala do vašich rukou, Vás zavede do základního popisu života s onemocněním ledvin a informuje Vás o základních možnostech léčby při akutním či chronickém selhání lidských ledvin ve Vašem těle. Celá tato brožurka je sestavena tak, aby bylo možné vše dobře srozumitelné a pro každého jedince velmi dobře popsané.

 Tuto informační brožurku sestavit pacient, který je již třicet let na dialýze a má onemocnění ledvin, které mu se říká polycystóza a je léčen od svých deseti let léčen pomocí dialyzační metody.

 Celý seriál informačních brožur, které souvisí s dialyzační léčbou je rozdělen do několika částí, ve kterých jsou uvedeny základní potřebné informace, které by měl každý dialyzovaný pacient či rodinný příslušník dialogizovaného pacienta znát.

Onemocnění ledvin: Základní informace a možné následky Tato informační brožurka informuje o základních informacích při začínající či pokročilém stádiu onemocnění ledvin. Jsou zde uvedeny především otázky, na které se pacienti, kteří začínají mít nemocné ledviny a hrozí jim dialyzační léčba nejčastěji, ptají a informace, které je nejčastěji zajímají.