Video Tutorial / 2D - 2D / Úvod do Paper2D / Přehled
Přehled
Popis
Série : Úvod do Paper2D
Kategorie : - / -
Popis : Toto video poskytuje přehled nadcházejících lekcí o Paper2D, které ukazují konečný výsledek a co budeme vytvářet, když prozkoumáme tento výkonný 2D vývojový nástroj pro vývoj her.
Video Tutorial v této sérii
Přehled 2:59 Toto video poskytuje přehled nadcházejících lekcí o Paper2D, které ukazují konečný výsledek a co budeme vytvářet, když prozkoumáme tento výkonný 2D vývojový nástroj pro vývoj her.
Nastavení projektu 18:32 V této první lekci vytvoříme náš základní projekt, importujeme naše textury a prototypujeme základní úroveň naší 2D hry. [Paper2DTextures.zip]
Vytvoření alfa-založené Sprite 13:41 Zde ukážeme, jak vytvořit jednoduchý sprite, který využívá alfa kanál daného texturu, a jak nahradit jakékoliv artefakty, které se mohou objevit z špinavého alfa.
Tvorba Flipbooků 17:06 U animovaných znaků vám plugin UE2 Paper2D umožňuje vytvářet rámové hromady skriptů, které lze postupně přehrávat. Jsou známé jako "Flipbooky" a v tomto videu vám ukážeme, jak je vytvořit.
Počáteční nastavení 9:55 Začneme nastavit Blueprint pro náš 2D znak získáním původních komponent a zavedením všech výchozích nastavení.
Hnutí 10:07 Nyní přecházíme na to, jak náš plán zvládne pohyb naší postavy, aby mohl začít zkoumat naše prostředí.
Základní manipulace s animacemi 6:32 V tomto videu zobrazujeme, jak byl systém pro výběr animace vytvořen pro šablonu 2D boční scroller, která je již k dispozici v rámci UE4 (4.3 a novější).
Animační stavový stroj 20:56 Zde rozšiřujeme původní animační systém na funkční stavový stroj, který umožní snadnější rozšiřitelnost, chceme-li v budoucnu přidat další animace.
Vytvoření inteligentního výtahu 26:06 Toto video je opravdu jen pro zábavu. Chcete-li zabalit náš 2D projekt, vytvořte výtah, který je vysoce přizpůsobitelný a automaticky změní směr, pokud hráč stojí pod ním. Vzhledem k tomu, že toto video se dělá zcela za běhu, očekávejte, že bude nějaký problém s řešením živých problémů!

© 2018 Karel Vaněček